Tłumaczenie:

 • Polski
 • English

Ile kosztuje detektyw? – Usługi detektywistyczne cennik

Współcześnie usługi detektywistyczne nie ograniczają się jedynie do śledzenia niewiernego męża czy żony. Obejmują także szereg innych czynności, począwszy od obserwacji i dokumentacji poczynań danej osoby, przez weryfikacje małżonka czy instytucji, kończąc na wywiadach gospodarczych. Trudno się więc dziwić, iż do gabinetów detektywistycznych coraz częściej przychodzą nie tylko osoby prywatne, ale także przedstawiciele czy prezesi przedsiębiorstw. Oczywiście, agencje detektywistyczne wciąż zajmują się sprawami kojarzącymi się z książek kryminalnych – porwaniami czy poszukiwaniem zaginionych osób. Warto jednak mieć na względzie, iż tego typu sprawy zdarzają się rzadziej, toteż detektywi przeważnie zajmują się doraźnymi, codziennymi sytuacjami. Dla wielu osób, które chcą skorzystać z usług detektywa ciekawa jest kwestia opłat wynikających ze skorzystania z jego usług. W niniejszym artykule dowiesz się ile kosztuje wynajęcie detektywa, a także z czego wynika cena.

Ile kosztuje detektyw?

Pierwszym pytaniem przyszłych klientów agencji detektywistycznych jest cennik usług danego specjalisty. Z uwagi na powszechność tego zjawiska postanowiliśmy poruszyć tę kwestię na naszej stronie. Już na wstępie jednak warto zaznaczyć, iż jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie jest do końca możliwa do określenia. Jest to związane z brakiem regulacji dotyczącej standardowej stawki za prowadzenie usług. W agencjach detektywistycznych brak również sztywnego cennika, nawet w ramach podobnych zleceń. Biura detektywistyczne zazwyczaj decydują się na wybranie jednego z dwóch rozwiązań: pobieranie opłaty za stawkę godzinową oraz rozliczenie ryczałtowe. Należy jednak mieć na względzie, iż koszty zlecenia oraz jego ostateczna forma opłaty może się różnić z uwagi na charakter danej sprawy – stopnia jej złożoności, związanych z nią zagrożeń oraz innych czynników. 

Trudne pytanie

Dla większości konsumentów cena odgrywa jeden z najistotniejszych czynników podczas wyboru towaru czy usługi. Nie inaczej dzieje się w przypadku chęci skorzystania z oferty agencji detektywistycznej. W tym przypadku cena również stanowi istotną informację. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż koszty wynajmu prywatnego detektywa nie powinny stanowić głównego kryterium wyboru. Celem skorzystania z takiej usługi jest osiągnięcie celu, a tenże jest z reguły trudny do osiągnięcia. Mamy tu na myśli przede wszystkim sytuacje skomplikowane, którym towarzyszy wiele emocji klienta. Detektyw w takiej sytuacji staje się nie tylko osobą wykonującą usługi, ale poniekąd także powiernikiem uczuć i myśli. Z tego względu, podczas dokonywania wyboru odpowiedniego agenta należy zwrócić uwagę na jego doświadczenie i stopień kwalifikacji. W określeniu tych wartości z pewnością pomoże informacja o odbyciu wieloletniej służby w różnych instytucjach walczących z przestępczością. Dobrym atutem będzie również posiadanie dobrej opinii wśród byłych klientów. Ten fakt nie tylko świadczy o wysokich kompetencjach detektywa, ale również wzmacnia poczucie zaufania.

Stawka godzinowa

Jak wcześniej wspomnieliśmy, jednym ze sposobów opłaty za pracę detektywa jest stawka godzinowa. Korzysta się z niej głównie w sprawach opierających się na obserwacji. W trakcie tego typu poczynań trudno bowiem określić ile czasu zajmie na przykład zdobycie dowodów na niewierność małżonka. Właśnie w takich przypadkach określa się stawkę godzinową. Niektóre agencje detektywistyczne ustalają maksymalny czas, który ich pracownicy mogą spędzić na obserwacji bądź też prowadzą ją do skutku. 

Chociaż stawka godzinowa detektywa różni się w zależności o lokalizacji biura, z reguły oscyluje w granicach 120-150 zł. Warto jednak mieć na względzie częstą praktykę agencji detektywistycznych w przypadku obserwacji – jeśli trwa ona bardzo długo można wynegocjować nieco niższą opłatę godzinową. Wciąż jednak należy mieć świadomość, iż usługi detektywistyczne nie należą do najtańszych świadczeń. Stawka godzinowa może być też nieco wyższa w przypadku realizacji skomplikowanego zlecenia. W takich przypadkach może ona wzrosnąć nawet do 200 zł. 

Stawka ryczałtowa

Drugi wariant opłaty za pracę detektywa wyznacza się na podstawie kosztów potrzebnych do rozwiązania konkretnej sprawy. To rozwiązanie jest o tyle korzystne dla klienta, iż wie on z góry ile zapłaci. Opłatę ryczałtową stosuje się z reguły przy realizacji konkretnych działań np. ustalenia miejsca pobytu lub przygotowania wywiadu gospodarczego w trybie standardowym.

Średnia stawka dzienna

W przypadku realizowania niektórych zleceń agencje mogą określić także średnią stawkę dzienną. Wynosi ona średnio 1200 zł za ośmiogodzinną zmianę. 

Należy mieć świadomość, iż profesjonalna agencja detektywistyczna nie zataja kosztów przed klientem. Jeśli w trakcie realizacji zlecenia wyniknie, iż do jego zrealizowania koniecznym będzie dodatkowa inwestycja – agencja powinna powiadomić o tym zleceniodawce. 

Od czego zależy cena detektywa?

Uniwersalny cennik usług detektywistycznych jest czymś pożądanym, jednak niedostępnym w świecie realnym. Koszta wynajęcia prywatnego detektywa są dość szerokie i są uzależnione od typu prowadzonej sprawy. Innymi czynnikami jest jej stopień trudności, czas i warunki jej realizacji a także ewentualność poniesienia dodatkowych kosztów celem jej zakończenia. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na cenę jest doświadczenie detektywa oraz jego nakład sił i środków.

Z tego względu profesjonalne agencje detektywistyczne określają cenę za swoje usługi w sposób indywidualny. Do innych czynników mających znaczenie na ostateczną wysokość ceny usługi wpływają także:

 • miejsce działań operacyjnych
 • liczba detektywów zaangażowanych w zlecenie
 • pora dnia pracy
 • koszty logistyczne działań operacyjnych
 • konieczność użycia dodatkowego sprzętu
 • stopień podejmowanego ryzyka

O profesjonalizmie detektywa świadczy nie tylko wieloletnie doświadczenie oraz skuteczna współpraca z organami ścigania. Na jego kompetencje składają się również predyspozycje psychiczne, psychologiczne, prawne oraz technologiczne. Z tego względu, im większą ma renomę tym droższe będą jego usług. 

Cennik usług detektywistycznych

Jak wcześniej wspomnieliśmy, trudno jest wskazać jednoznacznie ceny usług świadczonych przez detektywów. Możemy natomiast uśrednić koszta najczęściej prowadzonych zleceń i świadczeń:

 • Zlecenia dotyczące spraw rozwodowych – średnia cena wynosi około 3 000 zł
 • Poszukiwanie majątku – około 3 000 zł
 • Ustalenie miejsca pobytu i innych informacji osobistych – średnio 1 500 zł
 • Poszukiwanie osób zaginionych – cena zaczyna się od 5 000 zł i w ramach rozwoju poszukiwań może wzrosnąć nawet do 20 000 zł.
 • Przeprowadzenie wywiadu gospodarczego – od 2 000 zł

Podane kwoty stanowią wyjściowe, nie uwzględniające kosztów dodatkowych np. operacyjnych. Podczas podpisywania umowy klient powinien mieć tego świadomość, aby żadna ze stron nie miała wątpliwości oraz podejrzeń na temat ukrytych kosztów pracy agencji detektywistycznej.

Wiele profesjonalnych agencji detektywistycznych dokonuje wyceny podczas spotkania z prywatnym detektywem. Tego typu spotkanie jest zazwyczaj darmowe i zaliczane na poczet przyszłego zlecenia. Warto mieć tę informację na względzie, gdyż pobieranie opłaty za konsultacje z detektywem może być wyznacznikiem niskiego poziomu profesjonalizmu biura. 

Czy dobry detektyw może być tani?

Usługi kompetentnych detektywów nie należą do najtańszych. Na rynku istnieje rzecz jasna wiele agencji posiadających mniejszą renomę a także oferujące znacznie niższe stawki za swoje usługi. Niestety, w tym drugim przypadku dość często klient może zostać obsłużony w sposób nieprofesjonalny, a jego sprawa – pozostać nierozwiązania. Z tego względu zalecamy decydować się na usługi agencji detektywistycznych cieszących się uznaniem i dobrą renomą na rynku.

Delikatne i trudne sprawy są dla klienta obciążeniem, którego jak najszybciej chciałby się pozbyć. Jest to możliwe dzięki korzystaniu z usług wykwalifikowanych detektywów, do czego serdecznie namawiamy. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi znalezienie idealnego detektywa będzie znacznie łatwiejsze.

Tagi po których nas szukano: agencje detektywistyczne wrocław, biuro detektywistyczne wrocław, detektyw wrocław, detektyw wrocław forum, detektyw wrocław opinie, firma detektywistyczna wrocław, prywatny detektyw wroclaw, prywatny detektyw wrocław, usługi detektywistyczne wrocław, wrocław detektyw